Lazer Epilasyon

 

EPİCARE 
Özel Yasmin Polikliniğinde kullanılan EpiCare Lazer Epilasyon Sistemi, FDA tarafından onaylanmıştır ve geniş bir kitle tarafından en kalıcı epilasyon sonuçlarını sağlayan sistem olarak kabul görmüştür.
 

EN İYİ LAZER SİSTEMİ 
Alexandrite lazer sistemlerinin en iyi epilasyon sonuçlarını sağladığı klinik olarak ispatlanmıştır. Epicare lazerin yaydığı dalga boyları (755-1200 nm) en güçlü şekilde kıldaki melanini hedefler ve çevredeki dokulara zarar vermez. Bu seçici etkileşimden ortaya çıkan yarar, seçici fototermoliz'in temelini oluşturur. Epicare sistemi istenmeyen tüyleri yok ederken, ciltte oluşacak lekelenme yanma gibi etkileri de minimize eder. Alexandrite Epicare LPX, Lazer Sistemleri arasında en hızlı çalışanı ve doz seçeneği en fazla olan lazer epilasyon sistemidir.
 
 
ÖZEL YASMİN POLİKLİNİĞİ Amerika'da onay almış olan ALEXANRDİTE EPİCARE LPX Lazer epilasyon cihazını hizmete sunan ilk Lazer epilasyon  merkezlerindendir. Epicare Alexandrite sistem diğer sistemlerden farklı olarak doz seçeneği fazla ve çok hızlı çalışan bir Lazer epilasyon sistemidir. Bronz tende de güvenle kullanılabilir. Epicare LPX, tene değmeden kullanılan bir cihazdır, hijyen olması açısından son derece sağlıklıdır. Cihaz başlıkları geniş olduğundan, uygulama süresi minimuma iner. 
 

 

 
Lazer Epilasyon Ayrıca;
Lazer epilasyon sadece estetik amaçlı ve konforlu olduğu için değil sağlık açısından da önemli bir yere sahiptir. Özellikle hanımlarda kasık ve bacaklarda çok sık rastlanan erkeklerde de sakal bölgesinde çok gözlenen kıl dönmesi ve batıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır. Vücudumuzdaki kıllar büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkündür.
 
Bu nedenle seanslar arasında bir ila iki ay gibi süreler öngörülür. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılır ise kıl adeta tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz. Seanslar, kılların yerleştiği yere ve kişinin genetik özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama 1-2 ay aralıklarla ve 3 ila 8 seans sürmektedir. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden önceki seansla da arasında en az 1 ay varsa epilasyon zamanı için uygundur.
 
Lazer epilasyonu 16 yaşından büyük olan, kıl yapısı uygun, kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan herkes yaptırabilir. Lazer epilasyon sırasında kıl kökünün ısıtılması ve bu şekilde yok edilmesi hedeflenir. Bu ısıtma işlemi sırasında cildi korumak çok önemlidir. Cildin üst tabakasına zarar vermeden bu işlemi yapabilmek için cilde önceden uygulanan soğutucu başlıklar veya gazlar kullanılmaktadır. Son dönem lazer epilasyon aletlerinin soğutucu başlıklarının olması önemli bir özelliktir.
 
 
ERKEKLER HANGİ BÖLGELERİNE LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİR
Erkekler, lazer epilasyon tedavisine genelde aşırı kıllanma şikayeti nedeniyle başvuruyorlar. Göğüste, sırtta, omuzda, ensede, batıklarda,genital ayrıca tüm vücut için seyreltme uygulamaları yapılabiliniyor. Erkeklerde kıl dönmeleri büyük ölçüde sorun teşkil etmektedir. Bu sebepten dolayı kuyruk sokum kısımda yoğunlukta yapılmaktadır. Bunların haricinde bakımlı olmak isteyen erkekler sakal bölgesinin düzeltilmesinde, kaş aralarındaki fazla kılların alınmasında, ellerinde ve ayaklarındaki kılların alınmasında lazer epilasyondan çok fazla yararlanmaktadır.