Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon;

Lazer epilasyon sadece estetik amaçlı ve konforlu olduğu için değil sağlık açısından da önemli bir yere sahiptir. Özellikle hanımlarda kasık ve bacaklarda çok sık rastlanan erkeklerde de sakal bölgesinde çok gözlenen kıl dönmesi ve batıkların giderilmesine yardımcı olarak kullanılmaktadır. Vücudumuzdaki kıllar büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkündür.

 

Bu nedenle seanslar arasında bir ila iki ay gibi süreler öngörülür. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılır ise kıl adeta tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz. Seanslar, kılların yerleştiği yere ve kişinin genetik özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama 1-2 ay aralıklarla ve 3 ila 8 seans sürmektedir. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden önceki seansla da arasında en az 1 ay varsa epilasyon zamanı için uygundur.

 

Lazer epilasyonu 16 yaşından büyük olan, kıl yapısı uygun, kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan herkes yaptırabilir. Lazer epilasyon sırasında kıl kökünün ısıtılması ve bu şekilde yok edilmesi hedeflenir. Bu ısıtma işlemi sırasında cildi korumak çok önemlidir. Cildin üst tabakasına zarar vermeden bu işlemi yapabilmek için cilde önceden uygulanan soğutucu başlıklar veya gazlar kullanılmaktadır. Son dönem lazer epilasyon aletlerinin soğutucu başlıklarının olması önemli bir özelliktir.

 

 

ERKEKLER HANGİ BÖLGELERİNE LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİR

Erkekler, lazer epilasyon bakımında genelde aşırı kıllanma şikayeti nedeniyle başvuruyorlar. Göğüste, sırtta, omuzda, ensede, batıklarda,genital ayrıca tüm vücut için seyreltme uygulamaları yapılabiliniyor. Erkeklerde kıl dönmeleri büyük ölçüde sorun teşkil etmektedir. Bu sebepten dolayı kuyruk sokum kısımda yoğunlukta yapılmaktadır. Bunların haricinde bakımlı olmak isteyen erkekler sakal bölgesinin düzeltilmesinde, kaş aralarındaki fazla kılların alınmasında, ellerinde ve ayaklarındaki kılların alınmasında lazer epilasyondan çok fazla yararlanmaktadır.